بارکد،بارکدخوان

۱ خرداد ۱۳۹۸      
بارکد خوان

محصولات داخلی برای دریافت نشان استاندارد باید بارکد بگیرند

مدیرعامل مرکز شماره‌گذاری ایران گفت: ایران کد بستر تبلیغات و فروش محصولات داخلی را در جامعه مجازی فراهم کرده است.

احمد غلامزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: ایران کد به معرفی محصولات داخلی به صورت فارسی و انگلیسی می‌پردازد که در دنیا به عنوان یک استاندارد به حساب می‌آید. در حال حاضر تبلیغات و فروش در جامعه مجازی از طریق اینترنت، سیستم کدینگ و موتورهای جست‌وجوی بین المللی انجام می شود.

وی تصریح کرد: ایران کد در حال حاضر از طریق اینترنت و سیستم کدینگ به تبلیغات و فروش محصولات داخلی کمک می کند و به دنبال آن هستیم تا در آینده نزدیک از موتورهای جست‌وجوی بین المللی نیز استفاده کنیم.

او همچنین درباره پورتال ملی گفت: پورتال ملی از طریق اینترنت به آدرس irancode.ir و تلفن همراه قابل دسترسی است که در حال حاضر یک میلیون محصول در سیستم ثبت شده است.

مدیرعامل مرکز شماره گذاری ایران با اشاره به ملزم شدن محصولات داخلی برای دریافت ایران کد بیان کرد: محصولات داخلی زمانی که بخواهند از خدمات دولت استفاده کنند یا نشان استاندارد یا پروانه بهره برداری دریافت کنند باید بارکد ایران کد را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان از طریق سامانه اینترنت و 50 دفتر خدمات ایران کد در سرتاسر ایران می توانند به دریافت بارکد ایران کد اقدام کنند.

وی در پایان گفت: بارکد دوبعدی و الکترونیکی توسط اسکن تلفن همراه و پیام کوتاه قابل خواندن هستند که برنامه اسکن تلفن همراه تمام بارکدهای دو بعدی را رمزگشایی می‌کند و در سامانه اینترنتی ایران کد برای نصب در تمام تلفن های همراه بارگذاری شده است.